20 Haziran, 2005

Kelebek


Şimdiki harkulade örneklerin yanında belki de basit oldu benim kanaviçe örneğim, o zamanlar çok beğenmiş ve yapmışım.Kanaviçe yapmak çok zevkli.Özledim doğrusu....Dantelini ise halam yaptı. Halacığım ellerine sağlık...


Dantelin yakından görünümü...

10 yorum:

İncik Boncuk dedi ki...

Kelebeklerle bahar dalı ne güzel olmuş :) Kanaviçe yaparken, hani desen çok belli olmaz da, sonra sökmeye başlayınca beyaz üzerinde belirginleşir ya, işte o görüntü çok hoşuma gider.

saadet dedi ki...

nazlı aynı dantelden ben de yapmıştım karyola takımı. öğrenene kadar bayağı bir zorluk yaşamıştım. ama öğrendikten sona gerisi çorap söküğü gibi geldi. bol zincirli olduğu içn kolay oluyor.

nsevil dedi ki...

çok güzel ve sade .ellerine sğlık.

hacer dedi ki...

kendine haksızlık ediyorsun nazlı, kaneviçen çok şirin ve oldukça fazla ayrıntısı olan ağır bir örnek.

JANJANLI dedi ki...

son zamanlarda kaneviçeden kullanmayanlar bunları pike takımı yapıyorlar.güzel bir örnek ellerine sağlık ben hiç işlemedim ama temizledim:)))

sevgiler
özlem

Minik Patikler dedi ki...

Cok begendim ben de neresi basitmis canim, gayet harika. Hatta kelebek seven arkadasima kanavice isleyip hediye etmeyi dusundum. Oyle zarif ki ellerine saglik.

Nazlı dedi ki...

beğenmene sevindim teşekkür ederim...

Adsız dedi ki...

Sevgili Nazlı hanım,
Kanaviçeniz çok güzel...Ben de size daha modern ve daha zevkli kanaviçeler tavsiye edeceğim...Üç ayda çıkan bir dergi var:'DMC Kanaviçe'adında..Modeller harika,yaptığım işlemelerin resmi yollasam acaba sitenize koyar mısınız? Ayrıca Çin böreği tarifinizi çok beğendim.

Nazlı dedi ki...

tabiiki eklerim yolarsanız örneklerinizi. sevgiler...

GI dedi ki...

Very beautiful! Congratulations!

Gizelda - Brasil - São Paulo

www.gizcroche.blogspot.com